Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla uczniów „Kolorowej Szkoły” Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Niepublicznego Gimnazjum w Ostrołęce to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez podopiecznych i dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

Tak też było u nas.

W dniu 13.02.2018t. w szkole odbył się Bal Karnawałowy „Bal nad bale”. Zabawę rozpoczęto powitaniem uczniów, którzy zaprezentowali swoje stroje. Pomysłowość naszych podopiecznych nie miała granic: na parkiecie można było spotkać królewny, księżne, postacie bajkowe i fantastyczne a także eleganckich dżentelmenów, piratów i wiele, wiele różnych postaci. Także pracownicy wykazali sie pomysłowością i pięknymi strojami.

Czas umilała nam muzyka karnawałowa, którą przygotowały: p. Agnieszka Nadrowska i p. Beata Opólko. Muzyka płynąca z głośników inspirowała nas do szalonej zabawy. Pełni pozytywnej energii pląsaliśmy w parach, kole oraz w grupach. Z uśmiechem na ustach śpiewaliśmy teksty słyszanych hitów, skacząc i klaszcząc wesoło.

Kolejna atrakcją balu karnawałowego były przeróżne zabawy: „Odbij balonik”, który uczniowie i pracownicy odbijali różnymi częściami ciała, „Rzuć chustę”, z którymi fantastycznie wszyscy się bawiliśmy, „Bańki”, które wszyscy staraliśmy się złapać, zabawa „Kto ze mną zatańczy”, w której uczniowie losowali partnera do tańca. Uczestnikom balu uśmiech nie znikał z twarzy, uczniowie świetnie i kolorowo bawili się wspólnie ze swoimi opiekunami w zabawach.

Atrakcyjną zabawą balu karnawałowego była prezentacja układów tanecznych, losowanych dwa tygodnie wcześniej. Nasi artyści mieli trudne zadanie, gdyż musieli wymyślić i ułożyć własny układ choreograficzny. Przedstawione tańce były bardzo oryginalne, fantastyczne i cudownie zatańczone. Widzowie natomiast odgadywali co to za taniec. Wykazali się dużą wiedzą i bez problemu nazywali prezentowane tańce: rumba, kankan, cha-cha, rock and roll, walc angielski, disco polo i woogie boogie. Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Kolejną pasjonującą zabawą było projektowanie. Uczniowie zamienili się w projektantów mody, którzy za pomocą komunikacji AAC: tabletów, komunikatorów i piktogramów wybierali strój dla modeli. Projektanci korzystali z czterech pudełek z następującymi akcesoriami: biżuteria, nakrycie głowy, ubrania, krawaty i decydowali o elementach garderoby modela. Po kilku minutach twórczej pracy podopieczni stworzyli fantastyczne, niepowtarzalne i zjawiskowe kreacje, nadając nowy trend w modzie. Projektanci zostali nagrodzeni brawami.

Po koniec balu wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy z podziękowaniem za wspaniała zabawę na balu karnawałowym „Bal nad bale”. Po tej doniosłej chwili nastąpiły dowolne i spontaniczne tańce uczestników, które wybierał nam znakomity znawca najlepszych nurtów muzycznych i stylu disco - uczeń Adam Gajda.

Niestety radosna zabawa musiała się kiedyś skończyć. Bal zakończyliśmy wspólnym pamiątkowym zdjęciem - informują nauczycielki p. Agnieszka Nadrowska i p. Beata Opólko.

Wspomnienia z tego balu na długo pozostaną w naszej pamięci - informują nauczycielki p. Agnieszka Nadrowska i p. Beata Opólko.

Zdjęcia z balu:

fot. „Kolorowa Szkoła” Niepubliczna Szkoła Podstawowa