Uczniowie „Kolorowej Szkoły” Niepublicznej Szkoły Podstawowej oraz Niepublicznego Gimnazjum w Ostrołęce wzięli udział w szóstej edycji konkursu plastycznego:

„Anioł na …” organizowanego przez Fundację BO WARTO.

Celem konkursu było:

• zaprezentowanie umiejętności plastycznych i talentu przez uczniów z niepełnosprawnością intelektualną;
  • rozwijanie zdolności plastycznych dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną;
  • integracja pomiędzy uczniami niepełnosprawnymi a pełnosprawnymi;
  • zachęcanie do podejmowania działań integracyjnych.

Nasi podopieczni pod opieką wychowawców ochoczo zabrali się do pracy i podczas zajęć wykonywali przepiękne anioły, wykorzystując różne techniki plastyczne. Trzeba przyznać, że wychowankowie mieli niepohamowaną fantazję oraz niesamowite zdolności plastyczne, co
w efekcie spowodowało stworzenie przepięknych prac plastycznych.

Starania naszych uczniów zostały docenione przez Fundację BO WARTO, bowiem jedna z uczennic – Julia Ruszczyk – otrzymała WYRÓŻNIENIE, co jest uwieńczeniem jej ciężkiej pracy.

„Julia wykonując swojego aniołka była bardzo zadowolona. Podczas pracy starannie dobierała elementy, aby jej dzieło było wyjątkowe. Jestem dumna, że jej wysiłek został doceniony przez jury. To silna motywacja do dalszego działania” – informuje Joanna Zięba – wychowawca klasy. Warto zaznaczyć, że konkurs miał charakter regionalny, a więc konkurencja była bardzo duża. Tym bardziej jesteśmy zadowoleni z uznania prac plastycznych naszych uczniów.

Wszyscy podopieczni za udział w konkursie otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

Do konkursu przystąpili następujący uczniowie „Kolorowej Szkoły”:

Julia Ruszczyk – wyróżnienie       Julia Mierzejewska
            Wojciech Surkont       Wiktoria Ciborowska