Sensoplastyka

21 marca to wyjątkowa data, nie tylko ze względu na fakt przyjścia upragnionej wiosny czy szkolnego „dnia wagarowicza” bowiem tego dnia obchodzony jest „Światowy Dzień Zespołu Downa”.

Data obchodów święta nie jest przypadkowa! Pierwszy dzień wiosny to początek nowego życia. Narodziny ludzi niezwykłych, oryginalnych.

Cyfra 21 oznacza zaburzenia w 21 parze chromosomów osób z Zespołem Downa – zamiast dwóch występują trzy chromosomy – informuje Mariola Ruszczyk oligofrenopedagog.

Tego dnia w całej Polsce organizowane są liczne akcje, uroczystości mające na celu promowanie wiedzy na temat Zespołu Downa, uświadamianiu społeczności o problemach
z jakim borykają się osoby z tą jednostką chorobową, a także pokazanie ich niepowtarzalności i szerokiej gamy talentów jakie posiadają!

Uczniowie oraz pracownicy „Kolorowej Szkoły” Niepublicznej Szkoły Podstawowej nie pozostali obojętni i również przyłączyli się do akcji!!! Wszyscy założyli kolorowe skarpetki nie do pary, które symbolizują niedostosowanie społeczne osób z Zespołem Downa, jak również ich barwne i kolorowe życie. W tym dniu wszyscy byliśmy tacy sami!

Podopieczni, chcąc uwiecznić swoją działalność, wykonali prace plastyczne –ozdabiali, malowali, stemplowali różne skarpetki – które ozdobiły gazetkę na szkolnym korytarzu – informuje Mariola Ruszczyk oligofrenopedagog.

Pamiętajmy, że osoby z Zespołem Downa to wartościowi ludzie, którzy mają ogromny zasób uczuć i niesamowitą chęć poznawania świata. Nie uprzedzajmy się, nie bądźmy stereotypowi!

Nie tylko wygląd ma znaczenie.

Dajmy im szansę!

Najczęściej czytane

Kontakt

"Kolorowa Szkoła"
Niepubliczna Szkoła Podstawowa

 ul. Poznańska 34/36
07-409 Ostrołęka

tel. 508 86 18 55

Kronika - 2016/2017

Kronika - 2017/2018

Kronika - 2015/2016


Kronika - 2018/2019

Kronika - 2014/2015

Kronika - 2019/2020

Kronika - 2013/2014

Kronika - 2020/2021

Kronika - 2012/2013

Kronika - 2021/2022