20 marca 2017r. w „Kolorowej Szkole” Niepublicznej Szkole Podstawowej w Ostrołęce odbyło się „Kolorowe Powitanie Wiosny”. Do szkoły zawitała Pani Zima, którą uczniowie za pomocą komunikatorów pożegnali wierszem oraz piosenką. Zima odeszła w zapomniane, a my mogliśmy kontynuować wspólną zabawę przy piosence „Zabawa w motylki”, wykorzystując gesty Makaton – informuje Katarzyna Gajewska oligofrenopedagog.

Po wspólnej zabawie uczniowie „Kolorowej Szkoły” Niepublicznej Szkoły Podstawowej oraz Niepublicznego Gimnazjum wykonali Marzanny, które prezentowali podczas „Wiosennego Pokazu Mody” przygotowanymi przez siebie wierszami.

Uczniowie „Kolorowej Szkoły” Niepublicznej Szkoły Podstawowej swoją Marzannę zaprezentowali wierszem pt. „Nasza Marzanna”:

Nasza Marzanna piękna, koralowa
Wykonana przez uczniów szkoły podstawowej.
Na powitanie wiosny, pożegnanie zimy
Nasi uczniowie pięknie ją ozdobili.
Kolorowe włosy, barwne ubranie,
Koralowe usta i brwi malowane.
Czerwona sukienka, błękitne bolerko
Piękna Ty jesteś nasza panienko!
Wszyscy Cię kochamy,
Ale wodzie Cię oddamy!

Obie Marzanny prezentowały się fantastycznie, a ich wykonanie sprawiło uczniom wiele radości.

Po wykonaniu Marzann, nadszedł czas na „Wiosenny Pokaz Mody”, gdzie uczniowie mogli zaprezentować swoje wiosenne stroje, które wspólnie z wychowawcami przygotowali na tę okazję. Podczas „Wiosennego Pokazu Mody” pojawiła się Pani Wiosna, która rozdała naszym uczniom zebrane przez nią pierwsze wiosenne kwiaty. Pani Wiośnie towarzyszył jej wierny przyjaciel Cosmo, który przyniósł dla naszych uczniów żonkile.

To był dzień pełen wrażeń. Wszystkim dopisywał dobry humor. Wiosna zawitała w naszej szkole, mamy nadzieję, że także niebawem zauważymy ją za oknem– informuje Katarzyna Gajewska oligofrenopedagog.