26 października o godzinie 12.00 w "Kolorowej Szkole" Niepublicznej Szkole Podstawowej w Ostrołęce odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu.

Dyrektor Grażyna Ciszkowska dokonała uroczystego pasowania pierwszoklasistek (Julia i Patrycja), które ze zniecierpliwieniem, a zarazem z uśmiechem na ustach czekały na tę chwilę. Uczennice otrzymały od Przedstawiciela Rady Rodziców P. Marzeny Paczkowskiej drobne upominki.

Punktem kulminacyjnym ślubowania pierwszoklasistek było wystawienie spektaklu teatralnego przez uczniów "Kolorowej Szkoły" pt. "Mały Książę". Zanim Mały Książę trafił na Ziemię odwiedził inne planety, które zamieszkane były przez samotników. Przybywając na Ziemię wiedział, że jest ona wielka i przepełniona ludźmi. Dzięki poznanym zwierzętom i roślinom udało mu się wreszcie dotrzeć do celu - mówiła dyrektor Grażyna Ciszkowska.

Dzięki podróży chłopiec zrozumiał, iż miłość czy przyjaźń pociągają za sobą odpowiedzialność i trzeba dbać o to, co się pokochało. Pojął także, jak ważne jest szanowanie drugiej osoby. "Dobrze widzi się tylko sercem - małe serce to wielki skarb" - mówiła wicedyrektor Małgorzata Szafrańska.

Na instrumentach perkusyjnych  do piosenki pt; "Raz Mały Książę poznał Różę" zagrali uczniowie wspólnie z zaproszonymi gośćmi.

Po uroczystości dyrektor Grażyna Ciszkowska zaprosiła wszystkich przybyłych gości na poczęstunek, przygotowany przez rodziców pierwszoklasistek.

Przedstawienie pt; "Mały Książę" przygotowała Pani Anna Romejko, prowadząca warsztaty teatralne w szkole.

W trakcie ślubowania wykorzystano specjalistyczny sprzęt do wspomagającej i alternatywnej komunikacji AAC. Październik jest Miesiącem AAC i Miesiącem Zespołu Retta.

Goście na ślubowaniu:  Grzegorz Płocha - Wiceprezydent Miasta Ostrołęki, Dariusz Maciak - Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki, Iwona Brzezińska - Dyrektor Placówki Pieczy Zastępczej "Korczakówka" w Ostrołęce, Katarzyna Staszczuk Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ostrołęce.

"Kolorowa Szkoła" Niepubliczna Szkoła Podstawowa

07 - 410 Ostrołęka