NA ROK SZKOLNY 2018/2019

„Kolorowa Szkoła” Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Ostrołęce zaprasza na BEZPŁATNE zajęcia w ramach programu Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka

Dla prawidłowego rozwoju dziecka najbardziej znaczące są jego pierwsze lata życia. Równocześnie z rozwojem układu nerwowego następuje rozwój wszystkich funkcji psychofizycznych dziecka. W wieku od 0 do rozpoczęcia nauki szkolnej.

Dlaczego Wczesne Wspomaganie Rozwoju?

Wczesne wspomaganie rozwoju, ma na celu pobudzanie i stymulowanie ruchowego, poznawczego, emocjonalnego i społecznego rozwoju dziecka od chwili wykrycia u niego niepełnosprawności do czasu podjęcia nauki w szkole (od 0 do 7 r.ż.).

Wczesne wspomaganie rozwoju jest to zintegrowany system oddziaływań profilaktycznych, diagnostycznych, leczniczo – rehabilitacyjnych i terapeutyczno – edukacyjnych, prowadzony przez interdyscyplinarny zespół specjalistów.

Podmiotem wczesnego wspomagania rozwoju jest rodzina z małym dzieckiem, u którego wykryto nieprawidłowości w rozwoju psychoruchowym, m.in.: wcześniactwo, zaburzeń genetyczne, wady wrodzone, uszkodzeń narządów zmysłów (wzrok, słuch), problemy neurologiczne, uszkodzenia lub zaburzenia centralnego układu nerwowego, uszkodzenia lub zaburzenia aparatu ruchowego.

Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka może dotyczyć rozwoju motorycznego, stymulacji polisensorycznej, (wielozmysłowej), rozwoju mowy i języka, orientacji i poruszania się
w przestrzeni, usprawniania widzenia, słuchu, umiejętności samoobsługi i funkcjonowania
w środowisku.

Zespoły Wczesnego Wspomagania Rozwoju funkcjonują na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej gwarantując każdemu dziecku
(z opinią o wczesnym wspomaganiu rozwoju) i jego rodzinie bezpłatne, specjalistyczne wsparcie i stymulację rozwoju na jego możliwości.

Warunki objęcia dziecka i rodziny specjalistycznymi formami pomocy w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju.

• Dzieci przyjmowane są na podstawie opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju, wydanej przez Zespół Orzekający w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej.
  • Nabór dziecka na zajęcia  z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju  w „Kolorowej Szkole” Niepublicznej Szkole Podstawowej w Ostrołęce  odbywa się przez cały rok szkolny.

Karta zapisu

W razie pytań i wątpliwości dotyczących zasad Rekrutacji, prosimy o kontakt:

„Kolorowa Szkoła” Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Ostrołęce

tel. 508 861 855

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych
wczesnym wspomaganiem rozwoju dziecka do kontaktu z nami!