W dniu 05.06.2017 r. w „Kolorowej Szkole” Niepublicznej Szkole Podstawowej i Niepublicznym Gimnazjum w Ostrołęce odbyło się spotkanie
z policjantem mł. asp. Krzysztofem Kolatorem
z Komisariatu Miejskiego w Ostrołęce.

Pan policjant ciekawie opowiedział o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy, o mundurze, o przedmiotach używanych w pracy. Przeprowadził pogadankę o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, a szczególnie o tym, jak należy przewozić dzieci w samochodzie i jakie skutki niesie za sobą jazda bez fotelika. Następnie odbył się praktyczny pokaz tj. jeden z uczniów usiadł w foteliku i prawidłowo został zapięty pasami, po czym odbyło się "pokazowe zderzenie samochodów". Dzięki zapiętym pasom nasz uczeń był bezpieczny – informuje Beata Opólko oligofrenopedagog.

Kolejnym ważnym etapem pogadanki były praktyczne scenki z udziałem nauczycieli i uczniów. Pan policjant wytłumaczył jak zachowywać się w razie niebezpieczeństwa. Uczniowie dowiedzieli się, że powinni zadzwonić pod nr 112 lub 997 i szybko zawiadomić odpowiednie służby. Uczniom bardzo podobała się ta część pogadanki, wywołała ona dużo wrażeń i zaciekawienia – informuje Beata Opólko oligofrenopedagog.

Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał też podstawowe zasady podczas przechodzenia przez jezdnię. Nie brakowało chętnych uczniów do przejścia przez pasy znajdujące się w sali, oczywiście wszyscy zastosowali się do zasad przekazanych przez pana policjanta. W czasie spotkania nie zabrakło też konkursów i zagadek dla uczniów.

Na koniec wizyty dzieci spotkała miła niespodzianka. Naszych uczniów odwiedził Komisarz Kurpik. Wizyta Komisarza wywołała wielkie poruszenie i radość. Na pamiątkę wszyscy zrobiliśmy z Komisarzem Kurpikiem wspólne zdjęcie. Wizyta ta długo pozostanie w pamięci uczniów.

Serdecznie dziękujemy panu policjantowi za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przekazanie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego i bezpiecznych zachowań uczniowie wręczyli panu policjantowi pamiątkowy dyplom – informuje Beata Opólko oligofrenopedagog.