2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Głównym przesłaniem obchodzonego święta jest podnoszenie świadomości społecznej i wiedzy na temat autyzmu. Charakterystycznym motywem tej akcji jest kolor niebieski i podświetlanie budynków na niebiesko.

„Kolorowa Szkoła” Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Ostrołęce
również przyłączyła się do akcji!

31 marca 2017 roku zaprosiła wolontariuszy z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Ostrołęce, aby wspólnie celebrować akcję „Autyzm – Chcemy być sobą” – informuje Mariola Ruszczyk oligofrenopedagog. Uczestnicy spotkania mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat autyzmu. Podczas oglądania prezentacji multimedialnej, dowiedzieli się czym jest autyzm, w jaki sposób zachowują się osoby ze spektrum autyzmu. Najwięcej pozytywnych emocji wzbudziły slajdy dotyczące talentów uczniów i pracowników „Kolorowej Szkoły” Niepublicznej Szkoły Podstawowej, bowiem każdy z nas jest inny. Każdy jest wartościowym człowiekiem bez względu na płeć, wiek, czy rasę. Każdy z nas posiada wyjątkowy TALENT! Odkryjmy go zatem wspólnie…

Kolejnym etapem naszego spotkania było symboliczne „zaświecenie” lampki na niebiesko w celu zsolidaryzowania się ze wszystkimi osobami ze spektrum autyzmu na całym świecie informuje Mariola Ruszczyk oligofrenopedagog.

Wielu wrażeń naszym uczniom, jak i wolontariuszom dostarczył przemarsz ul. Janusza Korczaka w Ostrołęce, w którym podopieczni wraz z zaproszonymi gośćmi rozdawali ulotki dotyczące wiedzy na temat autyzmu. Wychowankowie „Kolorowej Szkoły” byli bardzo zadowoleni, że mogli pomóc w tej słusznej sprawie, tak niewielkim gestem! informuje Mariola Ruszczyk oligofrenopedagog.