„Proszę, proszę, wejdźcie do domu,

jest tu miejsca dość.

By przy wigilijnym stole

usiadł każdy gość”.

Tymi słowami, 13 grudnia 2016 r., Dyrektor „Kolorowej Szkoły” Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Ostrołęce – P. Grażyna Ciszkowska przywitała zaproszonych gości: uczniów, rodziców, pracowników obu szkół, ks. kan. Jana Franciszka Świerada – proboszcza parafii p. w. Zbawiciela Świata w Ostrołęce, P. Grzegorza Płochę – Wiceprezydenta Miasta Ostrołęki, P. Mirosława Rosaka – Dyrektora Wydziału Oświaty,
P. Irenę Nosek – Radną Miasta Ostrołęki oraz P. Agnieszkę Stolarow – przedstawicielkę firmy Stora Enso Poland S.A., podczas uroczystości JASEŁEK, które tego dnia odbyły się w „Kolorowej Szkole” Niepublicznej Szkole Podstawowej – informuje Mariola Ruszczyk oligofrenopedagog.

Pani Dyrektor w swoimi imieniu oraz imieniu Prezes Stowarzyszenia „Dajmy razem szansę” – P. Małgorzaty Szafrańskiej złożyła wszystkim następujące życzenia:

„Dom, to nie tylko cztery ściany, ale rodzinna duchowa atmosfera. Dom to miłość, dobroć, uśmiech, przyjazna dłoń podana drugiemu człowiekowi. Życzę Państwu, drodzy przyjaciele, by w nadchodzących świętach Bożego Narodzenia zagościł i pozostał w Waszych sercach Jezus Chrystus, bo miarą świętości jest miłość, miłość, miłość…..”

Uczniowie „Kolorowej Szkoły” Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Niepublicznego Gimnazjum pod kierunkiem P. Barbary Ewy Dudzińskiej – katechetki i P. Marioli Ruszczyk – ologofrenopedagoga oraz przy wsparciu nauczycieli i pracowników, przygotowali dla zebranych gości przedstawienie, które wywołało dużo uśmiechu, a także przybliżyło atmosferę nadchodzących świąt.

Podopieczni wykorzystując tablety, komunikatory Step – by – step, piktogramy programu MÓWik przedstawili historię cudu Bożego Narodzenia - mówiła Mariola Ruszczyk oligofrenopedagog.

Nie zabrakło oczywiście wspólnego kolędowania. Uczniowie Niepublicznego Gimnazjum pod kierunkiem P. Agnieszki Dobrzyńskiej – nauczyciela muzyki/muzykoterapii - przygotowali kolędę „W żłobie leży”, którą zagrali na dzwoneczkach. Pracownicy obu szkół zaprosili gości do wspólnego zaśpiewania kolędy „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, która była zwieńczeniem części artystycznej.

Po Jasełkach przyszedł czas na WIGILIĘ, którą rozpoczął błogosławieństwem nad chlebem biblijnym ks. kan. Jan Franciszek Świerad. Uczestnicy uroczystości podzielili się opłatkiem i składali najserdeczniejsze życzenia. P. Beata Opólko – ologofrenopedagog, zaprosiła wszystkich na poczęstunek przygotowany przez rodziców naszych uczniów, podczas którego dało się odczuć wspaniałą atmosferę świąt Bożego Narodzenia. W tle słychać zaś było cudowny śpiew kolęd przygotowany przez p. Hannę Sagałę – psychologa – w akompaniamencie gitary.

Korzystając z okazji P. Dyrektor Grażyna Ciszkowska oraz P. Beata Odzijewicz – Kierownik Administracyjno Gospodarczy – podziękowały P. Agnieszce Stoalrow – reprezentującej firmę Stora Enso w Ostrołęce – za przygotowanie świątecznych upominków dla uczniów „Kolorowej Szkoły” Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Niepublicznego Gimnazjum, które co rok cieszą naszych podopiecznych.

W tym dniu, zaproszeni goście mieli także możliwość obejrzenia ozdób świątecznych przygotowanych przez naszych wychowanków, pod kierunkiem P. Mileny Budek – nauczyciela świetlicy szkolnej – podczas KIERMASZU ŚWIĄTECZNEGO. Pieniążki zebrane podczas akcji zostaną przeznaczone na zabawki i pomoce dydaktyczne dla uczniów „Kolorowej Szkoły” Niepublicznej Szkoły Podstawowej oraz Niepublicznego Gimnazjum w Ostrołęce. Za okazaną pomoc oraz wsparcie gorąco dziękujemy!

To był niezapomniany dzień. Dostarczył nam dużo wrażeń. Oprócz uśmiechu, radości, zadowolenia na wielu twarzach widać było wzruszenie. Każdy poczuł atmosferę zbliżających się świąt i doświadczył cudu Bożego Narodzenia – informuje Mariola Ruszczyk oligofrenopedagog.

W mediach o naszej uroczystości:

www.moja-ostroleka.pl
www.to.com.pl