Święta się zbliżają……

będą dzieci zakładać,

przedtem jednak te ozdoby,

trzeba najpierw zrobić!

Dlatego też, 5 grudnia 2016 r. w „Kolorowej Szkole” Niepublicznej Szkole Podstawowej w Ostrołęce odbyły się „Warsztaty Świąteczne”. Uczniowie wraz z wolontariuszami z Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ostrołęce przygotowali przecudne ozdoby choinkowe.

Uczestnicy zostali podzieleni na 4 grupy: czerwonych, zielonych, białych oraz niebieskich. Zadaniem grupy czerwonej było wykonanie mikołaja z papierowych talerzyków. Grupa zielonych ozdabiała choinki. Grupa białych przygotowała bałwanki z płatków kosmetycznych, zaś grupa niebieskich stworzyła aniołki ze stożków.

Przygotowanie ozdób choinkowych wywołało uśmiech na wielu twarzach. Zarówno uczniowie, jak i wolontariusze mieli okazje wydobyć własną ekspresję artystyczną, która przełożyła się na fantastyczną jakość wykonanych ozdób. Kolejnym zadaniem dla każdej z grup było wymyślenie przez wolontariuszy świątecznego hasła i zapisanie go na dużej bombce. Wszyscy spisali się na medal! A oto jedno z nich:

„Hu, hu, ha, hu, hu, ha

nasza zima zła.

My się zimy nie boimy,

bo w „Kolorowej Szkole” dobrze się bawimy!”

Wolontariusze przygotowali także dla nas prezent. Zaprosili nas do wspólnego kolędowania przy akompaniamencie gitar. Usłyszeliśmy przepiękny śpiew, który zbliżył nas do świątecznego klimatu.

To nie koniec niespodzianek! Z okazji DNIA WOLONTARIUSZA zaproszeni goście otrzymali lampiony, których blask będzie przypominał wolontariuszom iskierkę w oku i uśmiech uczniów „Kolorowej Szkoły” Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Ostrołęce.

Za dar niesienia pomocy, bezinteresowności oraz empatii serdecznie dziękują uczniowie, dyrekcja oraz pracownicy „Kolorowej Szkoły” Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Ostrołęce.