Zajęcia
  1.  Kształcenie w "Kolorowej Szkole" Niepublicznej Szkole Podstawowej w Ostrołęce uczniów z  niepełnosprawnością sprzężoną polega na nauczaniu i wychowaniu całościowym, zintegrowanym, opartym na wielozmysłowym poznawaniu otaczającego świata - w całym procesie edukacji.
  2. Edukacja uczniów z  niepełnosprawnością sprzężoną opiera się na indywidualnych programach edukacyjnych, opracowanych przez nauczycieli i specjalistów pracujących z uczniami na podstawie odrębnych przepisów.
  3. Nauczyciele prowadzą zajęcia edukacyjne zgodnie z indywidualnym programem edukacyjnym, zachowując korelację treści nauczania i wychowania. Czas zajęć i przerw dostosowują do możliwości i potrzeb uczniów. O doborze uczniów do oddziałów decydują głównie ich potrzeby edukacyjne i możliwości psychofizyczne.
  4. Ze względu na specyficzny charakter edukacji uczniów z  niepełnosprawnością sprzężoną, a także indywidualne tempo i zakres nauki każdego ucznia, osiągnięcia w poszczególnych sferach oddziaływań pedagogicznych i rewalidacyjnych są planowane indywidualnie. Dokonywana okresowo przez nauczycieli i specjalistów wielospecjalistyczna ocena poziomu funkcjonowania ucznia umożliwia modyfikowanie indywidualnego programu edukacyjnego i dostosowanie poziomu oczekiwanych osiągnięć ucznia do jego możliwości.

 

 

KWIECIEŃ 2023

Wiosenny spacer

MARZEC 2023

Edukacja muzyczna w "Kolorowej Szkole"

- usprawnienie koordynacji wzrokowo-ruchowej,
- kształtowanie poczucia rytmu,
- ćwiczenia w naśladowaniu.

TIK w szkole

Wdrażanie uczniów do korzystania z narzędzi Tik w "Kolorowej Szkole" Podstawowej. Platforma edukacyjna mTALENT. Usprawnienie percepcji słuchowej.

Julia dopasowuje dźwieki.

LUTY 2023

Ciasto jogurtowe

Dzień pizzy - 9 lutego 2023 r.

STYCZEŃ 2023

Twórcza matematyka

Zabawy sensoryczne z galaretką

Ciepły-zimny - zabawy termiczne z wodą

Udział dzieci w zajęciach z religii „Poznajmy Pismo Święte i historie Biblijne”.

Nauka poprzez zabawę, prace manualne a także śpiew i wspólne oglądanie na podstawie metody obrazkowej „Historie danych bohaterów Biblijnych”.

LISTOPAD 2022

Kosmos w słoiku

Dzień zdrowego śniadania

Sałatka warzywna

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne i piękne święto – święto każdego Polaka. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia uczniowie  w ramach  lekcji historii wzięli udział
w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Uczymy się i bawimy” organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 4 w Ostrołęce, pt: „Jesteśmy Polką i Polakiem”.

Uczniowie zapoznali się z symbolami i barwami narodowymi, wysłuchali historii Święta Niepodległości, obejrzeli film edukacyjny „11 listopada Dzień Niepodległości, wysłuchali „Mazurka Dąbrowskiego”. W ramach sprawdzenia swojej wiedzy rozwiązali Quiz patriotyczny – „na piątkę” oraz malowali palcem flagę polski na tablicy interaktywnej, która dzięki dotykowemu ekranowi pozwala uczniom wyzwolić własną kreatywność i pomysłowość. Na koniec przygotowali kruche maślane ciasteczka oczywiście w barwach narodowych.

Prace plastyczne

Dzień Wszystkich Świętych

Pielęgnując tradycję związaną z obrzędami Wszystkich Świętych uczniowie zapoznali się
z symbolami i historią tego święta. Wysłuchali wiersza Heleny Grąckiej „Wszystkich Świętych”, który wprowadził ich w nastrój zadumy i refleksji. Obejrzeli film edukacyjny „Dzień Wszystkich Świętych. Poznajemy święta i tradycje.”

 Następnie wykonali piękne jesienne lampki ze słoika, liści i bibuły. Lampiony rozświetlą pobliski pomnik.

PAŹDZIERNIK 2022

Jesienne stroiki

WRZESIEŃ 2022

Jesienne prace plastyczne

Profilaktyka chorób zakaźnych

W ubiegłym tygodniu uczniowie uczestniczyli w tygodniu profilaktyki chorób zakaźnych.

Szkolna pielęgniarka – pani Celinka opowiedziała dzieciom o niektórych chorobach zakaźnych, ich objawach, sposobach zarażenia i leczenia.

Uczniowie, po instruktarzu pokazanym przez panią pielęgniarkę, ćwiczyli dokładne mycie rąk jako jeden ze sposobów zapobiegania rozprzestrzeniania się chorób. Przeprowadzony został również eksperyment, który pokazał, iż stosowanie mydła skutecznie zwalcza zanieczyszczenia i bakterie.

Poznajemy zawód pielęgniarki

W ramach realizacji tematyki prozdrowotnej nasi uczniowie zapoznali się z zawodem pielęgniarki. Pani Celina, na co dzień pracuje w naszej placówce. Pani pielęgniarka zaprezentowała dzieciom rekwizyty potrzebne pielęgniarce w codziennej pracy.

Podczas spotkania uczniowie mieli okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwali swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie.

Na choroby są sposoby

Zbliża się do nas jesień. Uczennice podczas zajęć zapoznały się z objawami, które wskazują na przeziębienie, a także nauczyły się jakie są domowe sposoby radzenia sobie z chorobą – wspólnie wykonały herbatę z cytryną i miodem oraz mleko z czosnkiem i miodem. Nasze sposoby mają moc witamin oraz świetne właściwości.

Julia i Nikola wiedzą jak dbać o odporność i wspólnie stwierdziły, że choroby im nie straszne!

Moje ciało

 

Zajęcia - rok szkolny 2020/2021 i 2021/2022

Najczęściej czytane

Kontakt

"Kolorowa Szkoła"
Niepubliczna Szkoła Podstawowa

 ul. Poznańska 34/36
07-409 Ostrołęka

tel. 508 86 18 55

Kronika - 2016/2017

Kronika - 2017/2018

Kronika - 2015/2016


Kronika - 2018/2019

Kronika - 2014/2015

Kronika - 2019/2020

Kronika - 2013/2014

Kronika - 2020/2021

Kronika - 2012/2013

Kronika - 2021/2022