Kronika 2020/2021

Dzień Chłopaka
30 września 2020 r.

Dnia 30 września uczniowie Oddziału Nr 2 wraz z wychowankami Zespołu rewalidacyjno - wychowawczego wspólnie celebrowali obchody Dnia Chłopaka.
Uczennice obu grup wręczyły swoim kolegom własnoręcznie przygotowane kartki z życzeniami zredagowanymi przy użyciu multimedialnego programu SymWriter służącego do zapisywania tekstu w formie symboli graficznych.
Po złożeniu życzeń nadeszła pora na słodki poczęstunek przy kawie i herbacie. Nie zabrakło też dobrej muzyki w rytmie disco.
 Wspólnie spędzony czas upłynął nam w bardzo miłej i radosnej atmosferze, a co najważniejsze - na twarzach naszych chłopców często gościł uśmiech.

11-te urodziny Julii
28 września 2020 r.

Dnia 28 września Julka obchodziła swoje 11 -te urodziny.
Koledzy z klasy wręczyli jej własnoręcznie wykonaną kartkę urodzinową. Były życzenia oraz wspólne śpiewanie "Sto lat".
Julka przygotowała dla swoich kolegów i koleżanek ze szkoły słodki poczęstunek w postaci tortu.

Powitanie Jesieni
23 września 2020 r.

23 września uczniowie „Kolorowej Szkoły” Niepublicznej Szkoły Podstawowej, Zespołu Rewalidacyjno – Wychowawczego, Szkoły Przysposabiającej do Pracy świętowali Pierwszy Dzień Jesieni.

Jesień przywitała nas piękną pogodą, dlatego postanowiliśmy wyjść na plac budynku szkoły. Tam odwiedziła nas piękna i radosna Pani Jesień. Przyniosła ze sobą koszyk pełen skarbów jesieni. Nasi uczniowie mogli obserwować przyniesione dary: kasztany, żołędzie, jarzębinę, kolorowe liście, szyszki, a także jabłka i gruszki z jesiennego sadu.

Pani Jesień w rytm piosenki „Spadające listki” rozsypała jesienne liście, które uczniowie mogli obserwować nad swoimi głowami, jak wirują uniesione przez lekki wiatr. Jesień wprawiła uczniów w dobry nastrój oraz wywołała uśmiech na wielu twarzach.

Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością oraz kreatywnością. Wspólnie stworzyli „Jesienny pejzaż”. Każdy z nich malował wybranym przez siebie kolorem, pędzlem lub paluszkami, dowolne kształty. Dzięki temu powstał wspaniały obraz w jesiennych barwach.

Wszyscy w rytm jesiennych utworów bawiliśmy się, śpiewaliśmy, a także graliśmy na instrumentach muzycznych. Na koniec były wspólne zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej Klanza.

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy
12 września 2020 r.