images/grupowe_4.jpg

6 grudnia 2012 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie czytelnicze. Czworo gości specjalnych czytało fragmenty powieści Burnetta pt: "Tajemniczy Ogród". Publiczność stanowiły dzieciaki z "Kolorowej Szkoły", klas integracyjnych Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Ostrołęce.

Jako pierwsza, w magiczny świat bajki, wprowadziła maluchy pani Magdalena, ostrołęczanka. Następnie fragmenty czytali Grzegorz Płocha, wiceprezydent Ostrołęki, pani Marta, nauczycielka Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Ostrołęce, Elżbieta Jankowska, dyrektor Zakładu Karnego w Przytułach Starych oraz Małgorzata Mierzejewska, koordynatorka lokalnej akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom".

Podczas czytania, w sali utworzyła się wyjątkowa atmosfera. Na twarzach dzieci zagościł uśmiech.

Na zakończenie spotkania wiceprezydent nagrodził dzieci czekoladowymi mikołajami.

źródło: http://www.moja-ostroleka.pl